10 września 2017 23:12 | Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, 4.09.2017 r.

W dniu 4 września 2017 roku o godz. 8:00 odbyła się w sali gimnastycznej uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018. W tym roku spotkaliśmy się w znacznie liczniejszym gronie, ponieważ - po reformie oświaty - uczniowie klas II i III gimnazjum będą kontynuowali naukę w szkole podstawowej.

Tradycyjnie, jako gospodarz szkoły, przemówiła Pani Dyrektor Urszula Kmoch. Powitała zgromadzoną młodzież, rodziców, zaproszonych gości oraz grono pedagogiczne. Następnie Pan Wójt Stanisław Jastrzębski życzył uczniom powodzenia i dobrych wyników w nowym roku szkolnym. Po przemówieniach odbył się krótki występ artystyczny młodzieży mający na celu upamiętnienie rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie delegacja uczniów zapaliła znicze pod kamieniem upamiętniającym tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole w 1944r.

Po uroczystościach inauguracyjnych uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcą i kolegami.

Matylda Biernat kl. V