10 września 2017 23:16 | Aktualności

Udział pocztów sztandarowych w obchodach 74. rocznicy Akcji Sieczychy, 8.09.2017 r.

8 września dyrekcja oraz delegacje uczniów naszej szkoły z pocztami sztandarowymi uczestniczyła w obchodach 74. rocznicy Akcji Sieczychy. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym  w Porządziu. Po mszy przy Kurhanie Pamięci zostały złożone kwiaty i minutą ciszy uczczono pamięć poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej. Dalsza część uroczystości odbyła się w Sieczychach. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych odbył się apel pamięci . Następnie złożono wieńce i wiązanki kwiatów przy płycie pamiątkowej ku czci Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” i tablicy ku czci rolników z Sieczych. Po odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpiło uroczyste wyprowadzenie pocztów sztandarowych. Na zakończenie uczniowie szkoły, przedstawili montaż poetycko-muzyczny o ojczyźnie.