18 października 2017 23:39 | Aktualności

Wizyta na straganie warzywnym oddziałów przedszkolnych i klas I, 4.10.2017

Jesień to bogactwo warzyw, owoców, grzybów, kasztanów i żołędzi. Aby poszerzyć swoją wiedzę na temat mniej znanych owoców i warzyw, uczniowie z klasy Ia, Ib i oddziałów przedszkolnych wybrali się 2 września na wycieczkę do sklepu warzywniczego. W drodze powrotnej, uczniowie z klas pierwszych, przeszli ścieżką edukacyjną w parku, gdzie rozpoznawali na tablicach edukacyjnych dary lasu oraz najczęściej występujące na naszym terenie drzewa. W klasie również zgromadziliśmy różnorodne dary, które posłużyły nam do inscenizacji wiersza Juliana Tuwima „Warzywa” oraz do spróbowania.

Dziękujemy p. Ewie Sępkowskiej za życzliwe przyjęcie nas w sklepie i p. Edycie Podraszce za lekcję o owocach i warzywach.