20 października 2017 12:23 | Aktualności

"Trzeba mieć korzenie i warto mieć marzenia" - spotkanie z absolwentką szkoły p. Martyną Kuleszą, 11.10.2017 r.

Niedawno w murach naszej szkoły gościła pani Martyna Kulesza – absolwentka, która opowiadała nam o swoim życiu, niezwykłych podróżach oraz pokonywaniu własnych słabości. Pani Martyna od zawsze lubiła się uczyć i była jedną z najlepszych uczennic. W wieku 19 lat wyjechała do pracy jako au pair () w Anglii, gdzie kontynuowała edukację i poznała swojego przyszłego męża.

Było to bardzo cenne spotkanie, ponieważ pani Martyna uświadomiła nam, że każdy może być twórcą zmian na lepsze, a systematyczna praca i nauka mogą stać się kluczem do sukcesu. Pani Martyna wielokrotnie zmagała się z wieloma trudnościami, nigdy jednak nie poddawała się, bo wiedziała, że, jeśli nie będzie się starać, nie osiągnie wymarzonego celu. Zawsze marzyła o tym, że zdobędzie w życiu coś wielkiego. Potem te marzenia przeobraziły się w cele, które udało jej się zrealizować. Nauczyła się perfekcyjnie mówić po angielsku i ukończyła z wyróżnieniem studia za granicą. Zwiedziła wiele krajów i poznała wielu niezwykłych ludzi, którzy wspierali ją w tym, co robiła. Dziś wie, że prawdziwe szczęście to wspólnie dzielona radość z rodziną i przyjaciółmi, pomoc potrzebującym - niezależnie od tego, jakiej są narodowości czy wyznania. Podczas spotkania pani Martyna pokazała nam prezentację multimedialną o krajach, które odwiedziła i w których mieszkała. Po seansie syn pani Martyny poczęstował nas pysznymi owocowymi cukierkami.

Dzięki tej niecodziennej lekcji nauczyliśmy się, że warto wierzyć w nasze siły i marzenia. W podziękowaniu za spotkanie, uczniowie wręczyli oprawioną pracę- linoryt – którą wykonała pani Martyna na zajęciach koła plastycznego, będąc uczennicą tej szkoły. Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil zrobiliśmy zdjęcie. Będzie ono przypominało nam wyjątkową absolwentkę - panią Martynę Kuleszę, która w swoim życiu niejednokrotnie kierowała się słowami naszego Patrona: „Siebie samego zwyciężaj, to prawdziwe zwycięstwo.”

Jagna Andrusiuk, kl. VII