20 października 2017 15:50 | Aktualności

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny", 20.10.2017 r.

20 października 2017 roku w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów dotyczące kluczowych zagadnień bezpieczeństwa. Akcję tę przeprowadził Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce. W wydarzeniu wzięli udział uczniów z klas IV –VII szkoły podstawowej oraz klas I-II gimnazjum.

Pierwsze zadanie dotyczyło znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie chętnie wypełniali konkursowe pytania, które - jak się później okazało – wcale nie należały do najłatwiejszych. Połączenie zabawy z wiedzą z pewnością dało pożądany efekt, a na szczęśliwca, który znał przepisy ruchu drogowego, czekał rower. Wygrał go Wiktor Kęcki z kl. IVa. Następnie uczniowie, podzieleni na grupy, uczestniczyli w czterech panelach promujących bezpieczeństwo. Mieli okazję poćwiczyć naukę jazdy na torze rowerowym, obejrzeć film pt. „Tak, chcę być bezpieczny”, wziąć udział w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy oraz wykazać się umiejętnością jazdy na symulatorze jazy. Kierowcy rajdowi – Bartosz Czwartosz i Wojciech Chuchała - przeprowadzili pogadankę na temat zasad bezpiecznego zachowania na drogach.

Uczniowie biorący udział w spotkaniu otrzymali elementy odblaskowe. Wręczyli je: radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak oraz przedstawiciele samorządu powiatowego i służb mundurowych.

Udział w akcji "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny", 20.10.2017 r.