27 października 2017 13:32 | Aktualności

Sztuka pięknej recytacji - sukces naszych uczennic w powiatowym konkursie twórczości C. K. Norwida, 24.10.2017 r.

24 października 2017r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w XVI Konkursie Recytatorskim Twórczości Cypriana Kamila Norwida organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli się zmierzyć z niełatwą w interpretacji poezją tegoż poety.

Wysiłek  naszych uczennic się opłacił i został doceniony, ponieważ każda z nich znalazła się na podium. W kategorii klas gimnazjalnych Julia Krajewska z kl. IIa zajęła II miejsce, a Magdalena Bedecka z kl. IIIa i Maja Jechna z kl. IIIb - ex aequo III. Zaprezentowały następujące wiersze Norwida: Modlitwa, Nerwy oraz Moja Ojczyzna. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gratulujemy uczennicom i ich opiekunkom p. Grażynie Kaniewskiej, p. Agnieszce Łazickiej – Andrusiuk i p. Marzenie Dyl.