06 listopada 2017 23:49 | Aktualności

Święto szkoły, 27.10 2017 r.

27 października obchodziliśmy święto szkoły. Tego dnia przypadają imieniny Tadeusza, więc jest to doskonały moment, aby przypomnieć dokonania wielkiego Polaka, a naszego patrona – Tadeusza Kościuszki. Służył temu program artystyczny przygotowany przez koło muzyczne pod kierunkiem p. Julity Gąsiewskiej.

Jak co roku święto szkoły było okazją do głębokich przemyśleń na temat Tadeusza Kościuszki. Służył temu konkurs literacki dla klas IV- VI (wiersz) i VII – III gimnazjum na pracę, której motto stanowiły słowa naszego patrona: Siebie samego zwyciężać, to prawdziwe zwycięstwo.

Zwycięzcami zostali:

- w kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Matylda Biernat z kl. V i Zuzanna Jaworska z kl. IVa

II- miejsce – Alan Urraso z kl. V

III miejsce – Kinga Brejnak z kl. IV c

- w kategorii klas VII – III gimnazjum

I miejsce – Aleksandra Żebrowska

II miejsce – Jagna Andrusiuk z kl. VII

III miejsce – Aleksandra Kot z kl. IIIa

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ciekawych pomysłów literackich.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. Nasz patron – Tadeusz Kościuszko. Zaowocował on nie tylko pięknymi pracami, ale też licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

Nagrody otrzymali: Wiktoria Kukielska z klasy 0b, Aleksandra Popławska i Zuzanna Kustra z klasy Ib, Mateusz Żabik z klasy Ia, Eliza Kucharczyk i Szymon Łazarecki z klasy IIIa oraz Aleksandra Icińska i Zuzanna Sobol z klasy IIIb.

Wyróżniono prace: Anny Rytelewskiej, Dominiki Gałązki, Dominiki Kobiałki, Aleksandry Tułowieckiej, Julii Kowalewskiej, Piotr Kośnika, Leny Orłowskiej, Gabrieli Gołębiewskiej, Magdaleny Borczon, Nikoli Mostowskiej, Zofii Rosińskiej i Małgorzaty Kośnik.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do naśladowania Tadeusza Kościuszki w wytrwałym rozwijaniu swoich pasji i talentów.