17 grudnia 2017 14:01 | Aktualności

Szkolne eliminacje Konkursu Kolęd i Pastorałek, 13.12.2017 r.

13 grudnia 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum i oddziały przedszkolne.

Jury w składzie: dyrektor szkoły p Urszula Kmoch – przewodnicząca, emerytowana nauczycielka p. Teresa Paradowska, ks. Kamil Paź i organista p. Michał Wójcik oceniało uczestników w IV kategoriach.

W poszczególnych kategoriach nagrodzono i wyróżniono następujących uczestników:

Kategoria I

Nagroda - Aleksandra Rychlik z oddziału 0a, która zaśpiewała Już blisko kolęda

Kategoria II

I miejsce - zespół z klasy IIIb w składzie Maciej Długołęcki, Aleksandra Icińska, Paulina Karpińska, Dominika Kobiałka, Piotr Kośnik za wykonanie pastorałki Gwiazdki świecą nad stajenką.

II miejsce równorzędnie uczniowie klasy Ia: Natalia Ołów za Kolędę domową i Bartłomiej Turowski za wykonanie kolędy Przybieżeli do Betlejem

III miejsce zespół z klasy Ib w składzie: Magdalena Borczon, Zofia Brejnak, Gabriela Gołębiewska, Zofia Rosińska i Laura Sadecka z utworem Przybieżeli do Betlejem

Kategoria III

I miejsce otrzymuje zespół z klasy VIa w składzie: Michał Bloch, Kinga Nowak, Katarzyna Filipiak, Agata Rosińska, Jakub Rychlicki i akompaniator Bartosz Papis z kolędą A cóż z tą dzieciną.

II miejsce otrzymuje zespół z klasy IVb w składzie Aleksandra Bloch, Otylia Gajownik, Joanna Pych i Daria Samsel z kolędą O gwiazdo Betlejemska.

III miejsce równorzędnie:

zespół z klasy IVc w składzie: Lena Kuczyńska, Hubert Maksiak, Aleksander Morawski Nikolina Pych i Katarzyna Wejnerowska z kolędą Gdy śliczna Panna.

Weronika Kuczyńska z kl. V z kolędą Święta Panienka.

Kategoria IV

I miejsce równorzędnie:

zespół z klasy IIIa gimnazjum w składzie: Magdalena Bedecka, Bartosz Jagiełło, Aleksandra Kot, Amelia Kwiatkowska i Julita Wilczyńska zaśpiewał kolędę Noel

zespół z klasy IIIb gimnazjum zespół w składzie: Julia Jasińska, Maja Jechna, Kamila Galarska, Aleksandra Żebrowska, Gabriela Podraszka i Michał Kot z Jasełką rokową

II miejsce - zespół z kl. VII w składzie: Jagna Andrusiuk, Julia Jusińska i Krzysztof Drózd zaśpiewał kolędę Lulajże Jezuniu

III miejsce zespół z kl. IIa: Karolina Jagiełło, Emilia Nasiadko, Julia Plakwicz i Gabriela Podraszka z Kolędą dla nieobecnych.

Naszą szkołę na etapie gminnym konkursu będą reprezentowały zespoły z kl. IIIb, VIa, IIIa gimnazjum i IIIb gimnazjum. Życzymy powodzenia!

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom.