12 grudnia 2017 18:36 | Aktualności

Wieczór artystyczny i wigilia społeczności PaT w Długosiodle, 10.12.2017 r.

Grupa PaT Długosiodło Ogólnopolskiego Programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” była gospodarzem wieczoru artystycznego „Teatr Profil i Przyjaciele” oraz wigilii społeczności PaT, które miały miejsce w niedzielę 10 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle. Podczas wydarzenia odbyła się premiera etiudy tanecznej „Tylko jedno życie masz” oraz koncert zespołu wokalno - instrumentalnego Gminnego Teatru Edukacyjno – Profilaktycznego „Profil”. Młodzież zaprezentowała również film przygotowany z okazji jubileuszu sześciolecia teatru oraz grupy PaT Długosiodło.

W rodzinnym spotkaniu społeczności PaT w Długosiodle udział wzięli także dorośli przyjaciele młodzieży, w tym m.in. Wójt Gminy Długosiodło- p. Stanisław Jastrzębski, wicedyrektor szkoły – p. Ewa Zawadzka, ksiądz Kamil Paź, kierownik GOPS w Długosiodle- p. Zofia Szymańska, twórca programu „Profilaktyka a Ty”, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka, kawaler Orderu Uśmiechu- p. Grzegorz Jach, menager programu  „Profilaktyka a Ty”-  p. Anna Hilaruk, przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu- kom. Marek Kret i sierż. Anita Sambor, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie- mł. Insp. Zbigniew Zięcina, wieloletni przyjaciele z KPP w Wyszkowie - sierż. sztab. Marta Gierlickai podkom. Damian Wroczyński, założycielka klubu dyskusyjnego „Razem o historii”- p. Barbara Ślubowska, nauczyciele oraz zawsze wspierający wszelkie inicjatywy i działania PaTu rodzice.

Wydarzenie rozpoczęło spotkanie z teatrem i muzyką. Entuzjazm i wzruszenie wzbudziły przepiękna etiuda oraz koncert, nagrodzone przez publiczność owacjami na stojąco. Aktorzy poprzez wymowny taniec opowiedzieli pięć historii ludzi uwikłanych w problemy współczesnego świata - zmagających się z odrzuceniem, przemocą, bulimią, uzależnieniem czy samotnością. Scenariusz etiudy, powstałej z okazji jubileuszu sześciolecia teatru obchodzonego wiosną w Wilanowie, napisała Natalia Podraszka, reżyserem spektaklu była Patrycja Piórkowska, w obsadzie wystąpili: Konrad Pysk, Maja Jechna, Wiktoria Samsel, Piotr Adamowicz, Karina Abramczyk, Oliwia Kowalczyk, Julia Pysk, Emilia Nasiadka, Julia Majewska, Gabriela Podraszka. Aktorzy zatańczyli do choreografii Julii Majewskiej, Oliwii Kowalczyk i Mai Jechny. W liryczną i świąteczną atmosferę wprowadził PaTowiczów zespół muzyczny Teatru „Profil”. Młodzi artyści: Joanna Zawadzka, Wiktor Piórkowski, Patrycja Piórkowska, Mateusz Kot, Patryk Dylewski wystąpili akustycznie z repertuarem współczesnych przebojów i piosenek świątecznych.

Następnie przyszedł czas na występy PaTportów szkół z powiatu wyszkowskiego, które zaprezentowały swoje pasje - taniec, zdolności kulinarne czy śpiew. Radosnej atmosferze spotkania towarzyszyły animacje społecznościowe.

Gdy zabłysła pierwsza gwiazdka, rozpoczął się wieczór wigilijny - czas na świąteczne życzenia, przełamanie się opłatkiem, kolędowanie, poczęstunek oraz zabawy świąteczne. Było to wyjątkowe spotkanie i na długo pozostanie w pamięci nie tylko młodych ludzi, którzy w idei wolontariatu promują twórczą profilaktykę rówieśniczą, ale też znamienitych gości, którzy wielokrotnie wyrazili słowa uznania dla działań młodzieży grupy PaT Długosiodło oraz Teatru „Profil”.

- Julia Pyśk- lider PaT Długosiodło

- Agnieszka Łazicka- Andrusiuk- koordynator PaT, opiekun Teatru „Profil”