13 listopada 2017 00:20 | Aktualności

Dla Niepodległej...- sukces chóru „Profil” w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA, 6.11.2017 r.

6 listopada 2017 roku w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie odbyły się eliminacje wojewódzkie w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA. Organizatorami festiwalu byli: Stowarzyszenie „Passionart”, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Miło jest nam poinformować, że nasz chór szkolny zajął I miejsce w kategorii chóry młodzieżowe i będzie reprezentować szkołę i Mazowsze podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie.

Przewodnią ideą festiwalu było budzenie i kształtowanie świadomego, odpowiedzialnego patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży za pomocą interaktywnego połączenia muzyki i historii, zaś tematem przeglądu - pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II wojny światowej i dekady po jej zakończeniu oraz towarzyszące narodowi w drodze do odzyskania niepodległości. Nasi uczniowie, upowszechniając wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych, opowiedzieli o historii naszej Małej Ojczyzny oraz zaprezentowali trzy utwory, których wykonanie zostało nagrodzone gromkimi brawami i przyniosło zwycięstwo. Podczas wyjazdu młodzież zwiedziła Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia”, uczestnicząc w interaktywnej lekcji historii w pokoju zagadek.

Gratulujemy młodym artystom oraz opiekunowi chóru i teatru „Profil”- p. Agnieszce Łazickiej- Andrusiuk