10 grudnia 2017 22:47 | Aktualności

Mikołajkowa wycieczka klasy IV c do Warszawy, 7.12.2017 r.

Dnia 7 grudnia 2017r. odbyła się jednodniowa mikołajkowa wycieczka do Warszawy. Pojechała na nią cała klasa IVc. Mieliśmy zorganizowany plan wycieczki, który w pełni zrealizowaliśmy.

Wyjechaliśmy o godz. 8.45 rano, spod budynku naszej szkoły. Jechaliśmy długo, aż w końcu dotarliśmy na miejsce. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy pt. „Patrz: Ziemia” w Centrum Nauki Kopernik, które mieści się w przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Następnie pojechaliśmy do Teatru „Maskarada”, który znajduje się na Nowym Świecie, czyli całkiem niedaleko. Tam obejrzeliśmy interaktywny spektakl pt. „Elfy i fabryka prezentów”, który zafascynował nie tylko nas, ale i naszych opiekunów. Podczas występów pomocników Mikołaja odbyły się przeróżne gry i zabawy, uczyliśmy się krótkich śpiewanych rymowanek, rysowaliśmy listy do Świętego Mikołaja. Zabawa była wspaniała. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z elfami. Czas nas gonił, nieco głodni, zmierzając dalej na naszą przygodę, posililiśmy się kanapkami w autokarze.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Geologicznego przy ul. Rakowieckiej 5. To naprawdę wspaniałe miejsce dla dzieci i dorosłych. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zaciekawieni tym, co znajduje się w tym pięknym budynku. Szczegółów nie będę zdradzać, zachęcam tylko do odwiedzenia tego miejsca. Później udaliśmy się do Mc Donald’a; dodam tylko, że nawet niejadki były już naprawdę głodne. Ucztowaliśmy przy stołach w małych grupkach. Gdy najedliśmy się do syta, czekał nas jeszcze edukacyjny spacer po Starówce, aż do Zamku Królewskiego. Był już wieczór, a na to czekaliśmy. Szliśmy Krakowskim Przedmieściem, gdzie wstąpiliśmy do Kościoła Św. Krzyża. Nasza wychowawczyni – p. Agnieszka Łazicka-Andrusiuk opowiadała, że znajduje się tu urna z sercem Fryderyka Chopina. Pomniki: Mikołaja Kopernika, księcia Józefa Poniatowskiego, kardynała Stefana Wyszyńskiego, Adama Mickiewicza, grające ławeczki Chopina, Pałac Prezydencki, Kolumna Zygmunta III Wazy oraz Zamek Królewski, w świetle ozdobionych świątecznymi dekoracjami ulic, zrobiły na nas niezwykłe wrażenie. Oczywiście robieniu zdjęć nie było końca. Przeżyliśmy cudowne chwile w naszym klasowym, rodzinnym gronie pod opieką naszej wychowawczyni oraz p. Iwony Waniowskiej, p. Marzeny Zglec- Matwiejczyk i rodzica- p. Patrizi Urraso.

Dobiegł koniec naszej wycieczki, więc, udając się do autobusu, weszliśmy do podziemi kamienicy pod Placem Zamkowym, aby zjechać w dół najstarszymi w Warszawie ruchomymi schodami. Co niektórzy musieli nawet przełamać swój mały strach i tego nie żałowali. Okazało się to mega frajdą. W autokarze dowiedzieliśmy się, że podczas wycieczki zrobiliśmy 9500 kroków, co daje nam 7,48 km. Byliśmy z siebie dumni. Wracaliśmy szczęśliwi, śpiewając piosenki i rozmawiając między sobą. Uważam, że była to udana wycieczka i chciałabym, żeby odbywało się takich więcej.

Roksana Urraso, kl. IVc

Mikołajkowa wycieczka klasy IV c do Warszawy, 7.12.2017 r.