26 października 2017 23:00 | Aktualności

Aktywny udział naszych uczniów w ogólnopolskim programie edukacji filmowej i medialnej „Lekcja w kinie”, 23.10.2017 r.

23 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w multimedialnej lekcji „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych w filmie”, organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w wyszkowskim kinie. W ramach prelekcji popartej fragmentami różnych filmów z pogranicza fantasy, uczniowie dowiedzieli się, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia, fizyka oraz jaki wpływ na powstawanie efektów specjalnych ma informatyka czy malarstwo. Uczestnicząc w interaktywnych zajęciach, przekonali się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają „Gwiezdne wojny”, odkryli, czym są domalówki oraz dowiedzieli się, czy rzeczywiście hobbici byli tacy niscy. Następnie uczestnicy lekcji obejrzeli film pt. „Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja, będący wierną ekranizacją powieści Marcina Szczygielskiego pod tym samym tytułem - nawiązującą do działań fundacji „Budzik” założonej przez Ewę Błaszczyk na rzecz dzieci będących w śpiączce. Film opowiadał o wypadku głównego bohatera, Łukasza, który przeżył swoją niesamowitą przygodę we śnie. Ta nowoczesna rodzima produkcja zawierała wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, skłaniała do refleksji i ukazywała, czym tak na prawdę jest śpiączka oraz jakie wartości są w życiu najważniejsze. Organizatorem wyjazdu była p. Agnieszka Łazicka- Andrusiuk. Wycieczka wszystkim się podobała i zapewniła wiele wrażeń.

Katarzyna Brejnak, kl. III b gimnazjum