28 października 2013 18:10 | Aktualności

30. rocznica nadania szkole imienia T. Kościuszki, 25.10.2013 r.

W marcu 2013 r. minęło 30 lat od nadania naszej szkole imienia Tadeusza Kościuszki. Uroczystość rocznicowa odbyła się 25 października.

O godzinie 9 społeczność szkolna ze sztandarem stawiła się w miejscowym kościele. Mszę św. w intencji byłych i obecnych pracowników oraz uczniów odprawił ks. proboszcz Stanisław Marzec. W liturgii uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Do kościoła przybyli również zaproszeni goście, a także poczty sztandarowe ze szkół w gminie Długosiodło oraz delegacja z PSP im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej.

Po mszy grupa uczniów pod opieką nauczyciela udała się na cmentarz, by złożyć kwiaty na grobie Waleriana Majkowskiego – pierwszego kierownika szkoły w odrodzonej Polsce. Pozostali uczestnicy uroczystości udali się do szkoły, gdzie przebiegała dalsza część obchodów rocznicowych. Na początku dyrektor szkoły, Urszula Kmoch, i wicedyrektor, Mirosława Banaszek, powitały gości. Znaleźli się wśród nich m.in.: przedstawiciele władz województwa mazowieckiego, starostwa powiatowego oraz gminy Długosiodło. Zaszczycili nas również swoją obecnością przedstawiciele organizacji kościuszkowskich, dawnych władz gminy, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele oraz wielu Przyjaciół Szkoły.

Następnie uczestnicy uroczystości zostali zapoznani z historią szkoły i jej osiągnięciami oraz obejrzeli przepiękny program artystyczny w wykonaniu młodszych i starszych uczniów.

Bardzo ważnymi momentami obchodów 30-lecia nadania szkole imienia było odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Walerianowi Majkowskiemu (ufundował ją  Pan Józef Nowik – reprezentujący rodzinę) oraz premierowe odśpiewanie nowego hymnu szkoły, do którego muzykę skomponował dr. Leszek Marek Krześniak, a słowa napisała Pani Teresa Kołakowska.

Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody. Otrzymali je nauczyciele i uczniowie. Za szczególne zasługi dla oświaty nagrodę Wójta Gminy Długosiodło otrzymały panie: Agata Pędzich i Grażyna Dziel. Uczniowie zostali nagrodzeni za udział w konkursach związanych z Patronem szkoły. Dla klas młodszych był to konkurs plastyczny, dla starszych – literacki.

Święto szkoły przebiegło w miłym, przyjaznym nastroju. Goście byli zauroczeni ciepłą atmosferą panującą w szkole oraz zachowaniem i talentami uczniów.

Szczególnie gorące podziękowania należą się Rodzicom, którzy czynnie włączyli się w zaplanowanie i przebieg uroczystości. Za pyszne ciasta należałaby się Im nagroda kulinarna. Równie wspaniale pomagali opiekować się uczniami oraz tworzyli gościnną atmosferę. W dużym stopniu to także dzięki Nim mogliśmy godnie świętować tę ważną rocznicę. Za to wszystko ofiarujemy Im piękny uśmiech Uśmiech

Przeczytano: 433 razy.| Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

30. rocznica nadania szkole imienia T. Kościuszki, 25.10.2013 r.