11 września 2018 00:24 | Aktualności

Udział pocztów sztandarowych w uroczystościach 74. rocznicy Akcji „Burza” i bitwy pod Pecynką, 2.09.2018 r.

Dnia 1 września delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 74. rocznicy bitwy pod Pecynką.

Uroczystości rozpoczęto mszą świętą polową przy pomniku – mogile żołnierzy Armii Krajowej. Następnie został przedstawiony rys historyczny dotyczący operacji „Burza” w obwodzie AK Ostrów Mazowiecka oraz bitwy pod Pecynką. Na temat obchodów, znaczenia i konieczności upamiętniania bohaterskich żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny mówili goście i organizatorzy i przedstawiciele rodzin poległych i pomordowanych oraz księża. Następie odbył się Apel Poległych zakończony salwą honorową wykonaną przez oddział wojska z Komorowa. Na koniec delegacje uczestników złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem.