24 września 2018 21:31 | Aktualności

Spotkanie z astronomem p. Karolem Wójcickim, 19.09.2018 r.

W dniu 19.09.2018 roku naszą szkołę odwiedził gość specjalny prosto „z kosmosu”. Przedstawił nam niezwykłe zjawiska, takie jak zaćmienia księżyca czy zorze polarne. Zarażał nas swoją ogromną pasją do kosmosu. Opowiadał o miejscach, które odwiedził, o ludziach, których spotkał, o przygodach, które przeżył. Pan Karol Wójcicki, jak sam o sobie powiedział, jest popularyzatorem wiedzy o gwiazdach i nieboskłonie. Swoją pasję, którą pielęgnował od dzieciństwa, przekształcił w pracę, którą uwielbia. Nie straszne były mu takie pytania naszych uczniów, jak: „Dlaczego niebo jest niebieskie?” lub „Co się stanie, gdy zgaśnie słońce?”. W podziękowaniu za przybycie, uczniowie z klasy Vc przygotowali słodkie przekąski i podziękowanie z dedykacją z „Małego Księcia”. Spotkanie z panem Karolem dostarczyło nam niesamowitych wrażeń i rozbudziło w nas ochotę na przygodę.