24 września 2018 21:18 | Aktualności

Uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki, 18.09.2018 r.

„Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć” - to słowa wypowiedziane przez św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży.

18 września, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wraz z dziećmi i młodzieżą z innych szkół z gminy Długosiodło wzięli udział w uroczystościach ku czci św. Stanisława Kostki zorganizowanych przez parafię pw. św. Rocha w Długosiodle.

Uczniowie klas VI,VII,VIII i III gimnazjum świętowanie rozpoczęli od adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez scholę parafialną. Następnie uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. dr Jerzy Szymołon, wykładowca psychologii w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Ksiądz Jerzy podkreślił, jak bardzo bliska jest nam, mieszkającym w pobliżu miejsca pochodzenia św. Stanisława, postać tego świętego. Gościem specjalnym tegorocznych uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki był aktor pan Dariusz Kowalski. W swoim świadectwie skierowanym do uczniów i nauczycieli zaznaczył, jak ważną decyzją dla niego i jego rodziny było oddanie życia w ręce Jezusa i podejmowanie decyzji według woli Boga. Poprosił także, aby każdy w sposób odpowiedzialny rozeznał powołanie, jakim go Pan Bóg obdarzył.

Ostatnim akcentem święta był koncert zespołu „Wyrwani z Niewoli”, podczas którego artyści Jacek i Piotr dzielili się z uczniami swoim życiem oraz problemami, które doprowadziły ich do zniewolenia. Wyznali, że wiara w Jezusa Chrystusa odmieniła ich życie. W tym samym czasie uczniowie kl. I – V uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Długosiodle.

Tegoroczne obchody święta ku czci św. Stanisława Kostki spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony uczniów i nauczycieli, którzy po koncercie prosili o zorganizowanie kolejnych spotkań z osobami, które potrafią poruszyć serca młodzieży.