Aktualności

28 października 2018 23:04 | Aktualności

Polsko - Niemiecka Wymiana Młodzieży w Monachium, 21- 26.10.2018 r.

      W dniach 21-26 października, po raz kolejny braliśmy udział w Polsko-Niemieckiej Wymianie Młodzieży w Monachium. Młodzież z Niemiec gościła u nas w zeszłym roku w czerwcu. Postanowiliśmy, że ich odwiedzimy. Wszyscy z podekscytowaniem oczekiwali na podróż.

Po przyjeździe do Monachium odebrały nas rodziny i następnie ruszyliśmy do domów. Niedziela była dla nas dniem wolnym, mogliśmy spędzić ten czas wspólnie i odpocząć po długiej podróży. Każdego dnia braliśmy udział w lekcjach.

W poniedziałek wybraliśmy się na spacer po Olympia Park. Podczas tej wędrówki wjechaliśmy na wieżę obserwacyjną Olympia Turm. Na pewno każdy poczuł zastrzyk adrenaliny, ponieważ winda wjeżdża na szczyt z prędkością 7 m/s. Następnego dnia udaliśmy się na Plac Mariacki, który jest centralnym miejscem w Monachium. Wokół niego skupiają się najważniejsze i najstarsze zabytki miasta. Znajdują się tu dwa ratusze, stary i nowy. Graliśmy tego dnia w podchody. W środę czekała nas wycieczka, wybraliśmy się w góry do miasta Tegernsee. Niestety od początku dnia była brzydka pogoda, ale widoki i tak były piękne - zapierały dech w piersiach.

W czwartek udaliśmy się do parku linowego. Było to wspaniałe doświadczenie, wszystkim bardzo się podobało. Piątek - dotarliśmy do szkoły, w której czekały na nas tradycyjne bawarskie potrawy. Na pewno wszystkim smakowały precle. Był to nasz ostatni dzień w Monachium. Kiedy przyjechaliśmy na dworzec i trzeba było się pożegnać, wszystkim było ciężko się rozstać.

Wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

      Jednogłośnie stwierdziliśmy, że była to wspaniała przygoda, którą na zawsze zapamiętamy. Poznaliśmy wspaniałych ludzi i ich kulturę, a co najważniejsze przełamaliśmy bariery językowe i pogłębiliśmy nasze umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Zachęcamy też wszystkich do wzięcia udziału w wymianie.

Uczestnicy projektu

Przeczytano: 275 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: