13 listopada 2018 19:44 | Aktualności

35-lecie nadania imienia i 100-lecie Odzyskania Niepodległości, 9.11.2018 r.

9 listopada obchodziliśmy dwa szczególne święta: 35-lecie nadania naszej szkole imienia Tadeusza Kościuszki oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w naszym kościele. Do szkoły wracaliśmy uroczystym pochodem prowadzeni przez poczty sztandarowe naszej i zaproszonych szkół. Po drodze zatrzymaliśmy się, aby odsłonić odrestaurowany obelisk z popiersiem Tadeusza Kościuszki. Symbolicznego odsłonięcia dokonał wójt gminy p. Stanisław Jastrzębski i dyrektor szkoły p. Urszula Kmoch. Przy obelisku i przy pomniku Tadeusza Kościuszki na rynku delegacje złożyły kwiaty. Już w szkole, o godzinie 11:11 włączyliśmy się w ogólnopolskie bicie „Rekordu dla Niepodległej” w jednoczesnym śpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Rozstrzygnięte zostały konkursy: plastyczny dla klas 0-III i fotograficzny dla klas starszych pod wspólnym tytułem „Moja mała Ojczyzna – 100 lat, a wciąż młoda”, konkurs plastyczny „Tadeusz Kościuszko –Patron naszej szkoły” oraz konkurs literacko – historyczny na list do Tadeusza Kościuszki lub marszałka Piłsudskiego pod hasłem „Dziękuję Ci za Niepodległą Polskę…”. Z przyjemnością obejrzeliśmy program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów oraz prezentacje dotyczące podsumowania działań zrealizowanych w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”, podsumowującą pracę wokół postaci Patrona oraz zmiany, jakie zaszły w szkole, jej otoczeniu i życiu szkoły na przestrzeni 35 lat. W trakcie uroczystości, Prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej w Warszawie – p. Marek Krześniak, wręczył medal nadający tytuł naszej szkole „Zasłużony dla tradycji Kościuszkowskiej”. Tytuł i odznakę „Godny Patrona” otrzymała też p. dyrektor Urszula Kmoch od Ogólnopolskiej Federacji Szkół Kościuszkowskich.

Na uroczystość przybyło do nas wielu gości ze szkół i instytucji współpracujących ze szkołą. Wszyscy wzięli udział w posadzeniu 100. dębu, który otrzymał dumną nazwę Tadeusz Kościuszko. Na zakończenie uroczystości uczniowie z klas I-III otrzymali wyprawkę od Firmy Agro Handlowiec Szymańscy z Wyszkowa, a wszyscy uczniowie i goście otrzymali od Rady Rodziców słodycze w pamiątkowym opakowaniu z nazwą szkoły i niepodległościowym elementem graficznym.

35-lecie nadania imienia i 100-lecie Odzyskania Niepodległości, 9.11.2018 r.