12 listopada 2018 20:48 | Aktualności

Sukces naszych uczniów w powiatowym etapie XVII Konkursu Recytatorskiego Twórczości C. K. Norwida, 8.11.2018 r.

8 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Konkursie Recytatorskim Twórczości Cypriana Kamila Norwida organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie.

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości konkurs miał nieco zmienioną formułę. W tym roku mija bowiem dwadzieścia lat od śmierci Zbigniewa Herberta, dlatego w regulaminie pojawił się obok C. K. Norwida także i ten poeta. Ze względu na tak ważne rocznice Organizatorzy zaproponowali, aby motywem tegorocznego konkursu była jak najszerzej rozumiana wolność, motyw obecny w dziełach obu wielkich poetów.

Wszyscy uczestnicy konkursu musieli się zmierzyć z niełatwą w interpretacji poezją. Uczniowie naszej szkoły poradzili sobie świetnie. Ciekawy dobór repertuaru, wrażliwość na piękno i sens słowa zaowocowały wspaniałymi wrażeniami artystycznymi i rozbiciem banku nagród przez naszych uczniów:

I miejsce - Aleksandra Żebrowska z kl. IIIa gimnazjum,

II miejsce - Jagna Andrusiukz kl. VIII,

wyróżnienie - Jakub Kaniewski z kl. VIII.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gratulujemy także opiekunkom uczniów p. Grażynie Kaniewskiej i p. Marzenie Dyl.