12 listopada 2018 21:59 | Aktualności

Oddziały przedszkolne biorą udział w programie "Śniadanie daje moc" , 8.11.2018 r.

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, a w Polsce powstał program edukacyjny „Śniadanie Daje Moc”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych po raz trzeci wzięły udział w tym programie. Przygotowania trwały już od kilku dni. Na zajęciach omawiane były zasady zdrowego odżywiania. Szczególną uwagę zwracano na to, że oprócz zdrowego odżywiania, ważny jest też ruch na świeżym powietrzu oraz liczba posiłków w ciągu dnia. Podsumowaniem było przygotowanie przez dzieci i rodziców wspólnego śniadania. Na stołach gościły same zdrowe produkty: nabiał, jaja, pieczywo razowe, warzywa, owoce itp. Dzieci z apetytem jadły to, co same przygotowały.

Celem wspólnego śniadania było uświadomienie dzieciom, że to najważniejszy posiłek w diecie każdego z nas.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu śniadania.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych