14 listopada 2018 23:37 | Aktualności

Oddziały przedszkolne świętują 100 lecie niepodległości, 9.11.2018 r.

9 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, gdzie uczestniczyły w warsztatach „Barwy Niepodległej”. Po wysłuchaniu „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie” dzieci zapoznały się z historią swojej Ojczyzny oraz symbolami narodowymi. Przypomniano też wszystkim o tym, że 11 listopada obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej właśnie okazji każde dziecko samo zaprojektowało i wykonało kartkę okolicznościową.

Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie muzeum. Wśród eksponatów były narzędzia i przedmioty, z jakich korzystali nasi przodkowie. Wizytę w muzeum zakończyło wspólne zaśpiewanie hymnu narodowego. Dla każdego dziecka była to prawdziwa lekcja patriotyzmu.

Po wizycie w muzeum dzieci wspaniale bawiły się na sali zabaw „Figlarium”. Ten naprawdę udany wyjazd dostarczył wszystkim dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Organizator - Elwira Brejnak