12 czerwca 2019 01:54 | Aktualności

Nasi uczniowie wykazali się największą wiedzą o lesie, 7.06.2019 r.

Dnia 7 czerwca 2019 r. odbyła się V edycja „Konkursu Wiedzy o Lesie”.

Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o najbliższym środowisku przyrodniczym, kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów.

W zmaganiach wzięło udział trzydzieści drużyn liczących po trzech uczestników. Łącznie wystartowało dziewięćdziesięciu uczniów. Każda z drużyn miała do pokonania około dwukilometrową, bardzo malowniczą leśną trasę na terenie Nadleśnictwa Wyszków. Na uczestników gdzie czekały tam zadania dotyczące m.in. rozpoznawania gatunków drzew, roślin i runa leśnego; rozpoznawania ssaków i owadów oraz znajomość form ochrony przyrody. Do rozwiązania była również krzyżówka przyrodnicza. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnością współdziałania, co przyniosło im wygraną w obu kategoriach.

I miejsce w kategorii klas IV – VI zajęła drużyna w składzie: Roksana Urraso kl. Vc, Piotr Kachel kl. VI i Michał Rychlicki kl. VI (opiekunka p. Marzena Skiba).

W kategorii klas VII - VIII i gimnazjalnych I miejsce zdobyła drużyna w składzie: Julia Krajewska kl. IIIa, Patrycja Szczubełek kl. IIIa i Aleksandra Rytelewska kl. IIIa (opiekunka p. Anna Dyl).

Gratulujemy uczniom i ich opiekunkom.