12 czerwca 2019 01:36 | Aktualności

Sukces naszych uczniów w Biegu Gwieździstym Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej w Gminie Długosiodło, 30.05.2019 r.

30.05.2019 r. odbył się Bieg Gwieździsty Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej w Gminie Długosiodło. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach – klasy IV-VI oraz VII-VIII i III gimnazjum. W każdej z tych kategorii szkoły z naszej gminy reprezentowały sześcioosobowe zespoły.

Bieg Gwieździsty rozpoczął się od złożenia kwiatów pod kamieniem pamiątkowym przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle. Następnie wszyscy zawodnicy zostali przewiezieni do Lipniaka Majoratu, gdzie złożyli kwiaty przed pomnikiem ofiar hitlerowskiego ludobójstwa. Tam też rozpoczęli Bieg.

Podczas zmagań zawodnicy musieli się wykazać nie tylko znajomością historii, ale też zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Większość konkurencji wymagała sprawności fizycznej, wykazania się refleksem oraz umiejętnością dobrej współpracy w grupie.

Po zaciętych zmaganiach zespół reprezentujący klasy VII-VIII i III gimnazjum okazał się najlepszy w swojej kategorii i zdobył I miejsce. Zespół uczniów z klas IV-VI uplasował się na IV miejscu.

Serdecznie gratulujemy uczniom obu naszych szkolnych drużyn.

W ich skład weszli:

- w kategorii klas IV-VI: Dominika Kobiałka z kl. IVb, Olga Pędzich z kl. Vb, Daria Samsel z kl. Vb, Kamil Ołów z kl. VI, Jakub Ludwikowski z kl. VI i Benjamin Kozij z kl. Va.

- w kategorii klas VII-VIII i III gimnazjum: Agata Rosińska z kl. VIIa, Wiktoria Skarpetowska z kl. VIII, Małgorzata Jodynis z kl. VIII, Konrad Samsel z kl. VIIa, Mateusz Rosiński z kl. VIIb i Paweł Puścian  z kl. IIIa gimnazjum.