18 czerwca 2019 17:14 | Aktualności

Stypendyści Św. Mikołaja, 18.09.2019 r.

Koniec roku szkolnego to również czas na podsumowanie programu „Stypendium św. Mikołaja”, do którego nasza szkoła przystąpiła już po raz drugi.

Program stypendialny to szansa dla naszych uczniów, którzy chcą rozwijać swoje pasje, uzdolnienia i zainteresowania, a jednocześnie wykazują się dużym zaangażowaniem społecznym w szkole i poza nią.

W tym roku szkolnym stypendium finansowe otrzymywało troje uczniów:

1. Matylda Biernat z kl. VI

2. Magda Kęcka z kl. IIIa gimn.

2. Michał Bloch z kl. VIIa

Dzięki środkom ze Stypendium mogli oni rozwijać swoje zdolności artystyczne jak również poszerzać swoje zainteresowania w różnych dziedzinach wiedzy.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie okazane serce naszego głównego darczyńcy p. Tedda LaMotta, Amerykanina, którego dziadek pochodził właśnie z Długosiodła. Pan Tedd, pamiętając, skąd wywodzą się jego korzenie, zgłosił się do Fundacji Św. Mikołaja, aby wspierać w formie stypendium uczniów z naszej szkoły.

Dzięki ofiarności Pana LaMotta mamy już środki finansowe na rok szkolny 2019/2020, za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Więcej o programie stypendialnym można przeczytać na stronie internetowej www.stypendia.mikolaj.org.pl