12 listopada 2019 19:37 | Aktualności

"Śniadanie daje moc", 12.11.2019 r.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i siłę do zabawy.

12 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I wzięły udział w akcji ,,Śniadanie Daje Moc''. Przygotowania trwały już od kilku dni. Na zajęciach omawiane były zasady zdrowego odżywiania, a dzieci samodzielnie wykonały Piramidę Żywienia. Podsumowaniem działań było przygotowanie przez dzieci i rodziców wspólnego śniadania. Dzieci z apetytem jadły to, co same przygotowały. Na stołach znalazły się tylko zdrowe produkty: nabiał, jaja, pieczywo, warzywa, owoce itp. Celem wspólnego śniadania było uświadomienie dzieciom, że to najważniejszy posiłek w diecie każdego z nas.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu śniadania.