17 listopada 2019 22:45 | Aktualności

Przystępujemy do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka"

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia WIOSNA „Szlachetna Paczka”.

Akcja charytatywna opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb przez lokalnych wolontariuszy.

Poniżej znajduje się opis rodziny wraz z jej potrzebami, na które pragniemy odpowiedzieć i tym samym przywrócić nadzieję i wiarę w bezinteresowną dobroć innych ludzi.

Pani Ania (36 l.) na co dzień pracuje, a jej mąż Paweł (39 l.) zajmuje się dziećmi. Kiedyś było odwrotnie, do momentu, w którym poważny uraz kręgosłupa, a następnie operacja, nie odebrały Panu Pawłowi możliwości podjęcia pracy. Wspólnie wychowują oni sześcioro dzieci: Olę (17 l.), Marcina (15 l.), Dorotę (10 l.), Malwinę (6 l.), Wiktorię (4 l.) oraz Oliwię (3 l.). Obecnie niestety jedna z ich córek, Wiktoria zaczęła poważnie chorować, a koszty jej leczenia przewyższają możliwości finansowe rodziny i niestety stale rosną. Z kwoty, która zarabia Pani Ania i innych źródeł utrzymania (6930 zł) po odjęciu kosztów utrzymania i leczenia zostaje im 401 zł na osobę miesięcznie.

Gdy Paweł zachorował, Pani Ania szybko znalazła pracę, aby on nie musiał się martwić o rodzinę, dochodząc do zdrowia. Są to niezwykle pracowici ludzie, a ich dzieci są roztańczonymi i rozśpiewanymi rozrabiakami, które wspierają rodziców w domowych obowiązkach i w opiece sobą nawzajem. Rodzina spokojnie przyjmuje przeciwności losu i stara się im podołać powoli rezygnując z wielu rzeczy.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Chemia - jest bardzo droga i często rodzina stara się na niej oszczędzać
  2. Żelazko - nie ma go w mieszkaniu, na co narzeka Pani Ania
  3. Jedzenie - pozwoli to rodzinie zaoszczędzić na leki, których do tej pory nie wykupowali

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała:

• Herbata, ryż, kasza, makarony, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, warzywa w puszkach, mleko, ketchup,

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:

• Żelazko, telewizor

Brakuje ich w mieszkaniu (jak wielu innych, ale metraż jest za mały, żeby uzupełnić mieszkanie o wszystko co potrzebne)

Inne potrzeby materialne:

• Opał - węgiel, „chociaż trochę”

Szczególne upominki:

• Ania: perfumy
  • Paweł: Perfumy
  • Ola: Perfumy
  • Marcin: Słuchawki
  • Dorota: Płyta z instruktarzem tańca/książka
  • Malwina: Piłka
  • Wiktoria: Lalka (dzidziuś)
  • Oliwia: Zestaw kolorowych mazaków

Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zapraszamy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

Wspólnie możemy sprawić, aby te święta stały się dla kogoś wyjątkowe.

Pamiętajmy, że dobroć dawana innym zawsze do nas powraca!

W razie pytań lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy kontaktować się z p. Joanną Rojek i p. Katarzyną Białousz