26 listopada 2019 22:14 | Aktualności

Przystępujemy do Akcji "Paczka na Kresy"

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Rodzice i Pracownicy Szkoły!

Zbliża się wyjątkowy czas Bożego Narodzenia. Za naszą wschodnia granicą żyją rodacy, którzy tak jak my kultywują nasze tradycje i zwyczaje świąteczne. Mimo odległości, oni dalej czują i myślą po polsku. Nie wszyscy mogą godnie przeżyć te najbardziej rodzinne święta.

Chcielibyśmy przyczynić się do tego, aby oni w tych dniach poczuli, że nie są zapomniani. Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do Akcji „Paczka na Kresy”, której organizatorem jest Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”.

Akcja „Paczka na Kresy” to przedsięwzięcie, które wspomaga naszych rodaków żyjących na Litwie i Białorusi.

Od 25 listopada do 5 grudnia na terenie szkoły będziemy zbierać środki czystości, środki opatrunkowe oraz produkty żywnościowe takie jak: kawa, herbata, kakao, makaron, owoce i warzywa w puszkach, konserwy mięsne, olej. Miłym załącznikiem będą kartki z życzeniami.

Zwracamy się z prośbą o aktywne włączenie się w tę szlachetną Akcję.

Szkolni koordynatorzy Akcji:

Mariola Maksiak i ks. Kamil Paź