10 grudnia 2019 00:33 | Aktualności

Zaangażowanie naszych uczniów w akcję świąteczną „Paczka na Kresy. Boże Narodzenie 2019”, 9.12.2019 r.

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w świątecznej akcji „Paczka na Kresy. Boże Narodzenie 2019” organizowanej przez Fundację „Kresy w potrzebie - Polacy Polakom”. Celem akcji jest wsparcie naszych Rodaków - osób starszych i samotnych mieszkających na Białorusi i na Litwie.

Od 25 listopada do 5 grudnia zbieraliśmy na terenie szkoły artykuły spożywcze i chemię domową. W sobotę 30 listopada wolontariusze z klas ósmych przeprowadzili zbiórkę wśród klientów sklepu „Merkus”. Życzliwość i hojność, z jaką się tam spotkaliśmy, przerosła nasze oczekiwania.

W sumie w ciągu dwóch tygodni udało się zebrać ponad 400 kilogramów produktów spożywczych i chemii domowej.

6 grudnia zebrane dary wraz z kartkami świątecznymi wykonanymi przez uczniów zostały przewiezione przez koordynatorów na miejsce zbiórki do Warszawy na ulicę Alpejską i przekazane organizatorom. Stamtąd, spakowane do paczek, trafią w dniach 13 – 15 grudnia do domów Polaków mieszkających na Litwie i Białorusi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za dobre serca i ofiarność, za otwarcie na drugiego człowieka.

Koordynatorzy: p. Mariola Maksiak i ks. Kamil Paź