Aktualności

17 czerwca 2020 09:48 | Aktualności

„Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu”

Szanowni Państwo,

Przypominamy i serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa uczniów do udziału w warsztatach on-line „Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu”, które odbędą się 17 czerwca (środa) w godzinach 11:00-12:30.

17 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą, którego celem jest zwrócenie uwagi na konieczność rozsądnego gospodarowania wodą i zapobiegania niekorzystnym zmianom klimatu.

Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienwmk.pl. Zapraszamy na wykład prof. dra hab. Szymona Malinowskiego, dyrektora Instytutu Geofizyki UW oraz popularyzatora nauki z portalu „Nauka o Klimacie”, a także na debatę ekspertów z udziałem ministra klimatu Michała Kurtyki. W debacie głos zabiorą: Anna Moskwa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Joanna Sasal z PGW Wody Polskie, Michał Marcinkowski, hydrolog z Instytutu Ochrony Środowiska oraz Marek Kamiński, polarnik i podróżnik. Każdy będzie mógł także sprawdzić swoją wiedzę w specjalnym interaktywnym Quizie Klimatycznym.

Jak wziąć udział w warsztatach? To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść 17 czerwca o godz. 11:00 na stronę www.dzienwmk.pl. Aby wziąć udział w quizie, należy postępować zgodnie z instrukcją. Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli, przede wszystkim z klas 7-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Organizatorami warsztatów, oprócz Ministerstwa Klimatu, są Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ. Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, PGW Wody Polskie oraz Instytut Ochrony Środowiska. Będziemy wdzięczni jeżeli zechcecie Państwo przekazać nasze zaproszenie i zachęcić do aktywnego udziału Państwa uczniów. Więcej informacji na stronie: www.dzienwmk.pl.

Zapraszamy 17 czerwca!

Z poważaniem,

Radosław Żuk

Prezes Fundacji BOŚ

Przeczytano: 42 razy. Wydrukuj|Do góry