11 listopada 2020 01:04 | Aktualności

Wyprawki Czytelnicze dla Pierwszaków

W związku z ogólnopolskim projektem przygotowanym przez Instytut Książki Pani Dyrektor Mirosława Banaszek wręczyła uczniom klasy I  pakiety „czytelnicze”. Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudowują wyobraźnię. Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dzieckiem u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania, która dzięki Wyprawce Czytelniczej może stać się prawdziwą przyjemnością oraz rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i niekończącą się pasję do czytania.

Kampania społeczna zachęca rodziców do wsparcia swojego dziecka w niełatwej nauce czytania, poznawania rodzimej literatury i proponuje ciekawe pomysły na wspólną zabawę.

Życzę miłych wrażeń - wychowawczyni Bogusława Pęgier