09 stycznia 2021 17:26 | Aktualności

Ferie po królewsku online w siedmiu Rezydencjach Królewskich

Po raz pierwszy siedem Rezydencji Królewskich przygotowało wspólną akcję dla dzieci i młodzieży na przerwę zimową - Ferie po królewsku online, której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych będą publikowane propozycje online dla dzieci. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami uzupełnią programy indywidualne przygotowane przez każdą z Rezydencji.

W godzinach przedpołudniowych rezydencje zaproszą do zwiedzania zabytkowych sal i poznawania kolekcji podczas wirtualnych spacerów z Idą Nowakowską z cyklu Muzeum oczami dziecka, a Piotr Rubik zaprosi na warsztaty wokalne z serii Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich.

O każdej porze dnia uczestnicy akcji będą mieli możliwość goszczenia w innej rezydencji! Śniadanie na Wawelu, popołudnie w Warszawie, a bajka na dobranoc z Malborka – takie rzeczy są możliwe tylko online! Warsztaty, webinaria, przedstawienia, filmy i konkursy z nagrodami, to tylko niektóre z atrakcji ofertowanych przez Rezydencje w programach indywidualnych. Aktualne informacje znajdują się na stronach poszczególnych Rezydencji.

Znajdź nas: #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

Zamek Królewski w Warszawie

www.zamek-krolewski.pl

Zamek Królewski na Wawelu

www.wawel.krakow.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku

www.zamek.malbork.pl

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu

www.zamek-sandomierz.pl

Muzeum Narodowym w Lublinie

www.mnwl.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

www.muzeum.wieliczka.pl

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło TVP ABC i Polskie Radio S.A.