29 maja 2018 09:22

2-dniowa wycieczka klasy IVb i V do Olsztyna, 22-23.05.2018 r.

22 i 23 maja uczniowie klas IVb, IVc i V wzięli udział w ciekawej wycieczce do Olsztyna.

W pierwszym dniu wyjazdu uczniowie spacerowali z przewodnikiem po olsztyńskim Starym Mieście. Następnie zwiedzili zamek, w którym obecnie mieści się Muzeum Warmii i Mazur. Wśród wielu cennych eksponatów znajdujących się w zamkowych pomieszczeniach największą uwagę przykuła tablica astronomiczna wykonana przez Mikołaja Kopernika. Umożliwiała ona graficzne przedstawienie momentu równonocy wiosennej. Wyznaczenie tego dnia było bardzo ważne, gdyż pozwalało ustalić daty ruchomych świąt kościelnych, a przede wszystkim prowadzić badania nad reformą kalendarza. Po porcji historii przyszedł czas na rekreację w aquaparku w Pluskach. Wszyscy świetnie się bawili, zażywając kąpieli w różnego rodzaju basenach.

Następnego dnia uczniowie obejrzeli w olsztyńskim Planetarium seans pt. "Ziemia, Księżyc i Słońce".

Potem udali się do Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności”, gdzie podziwiali ciekawą kolekcję eksponatów związanych z cywilizacyjnym rozwojem Warmii i Mazur oraz samego miasta Olsztyna. Mogli tam też zobaczyć wiele planów, rycin i fotografii, m.in. unikalne zdjęcia lokali i prywatnych mieszkań z przełomu XIX i XX w. prezentowane w technice 3D.

Podczas wyjazdu uczniowie zdobyli nową wiedzę, bardziej się poznali i zintegrowali, ale przede wszystkim doświadczyli, jak kształcące mogą być podróże.

Wycieczka do Olsztyna, 22-23.05.2018 r.