15 czerwca 2018 22:53

Sukces naszych uczniów w IV Turnieju Wiedzy o Lesie, 08.06.2018 r.

8 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Turnieju Wiedzy o Lesie o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Wyszków. Turniej kierowany był do uczniów klas IV – VII szkół podstawowych oraz uczniów oddziałów gimnazjalnych. W zmaganiach wzięły udział 32 drużyny liczące po troje uczestników. Każda z drużyn miała do pokonania kilkukilometrową, bardzo malowniczą trasę przez las na terenie Nadleśnictwa Wyszków, gdzie czekały zagadnienia do rozwiązania m.in. rozpoznawanie pędów drzew i roślin, rozpoznawanie ssaków po tropach, odgłosów ptaków, piór ptaków, owadów, znajomość gatunków grzybów i znajomość form ochrony przyrody. Do rozwiązania był również test i praca z ilustracjami.

W kategorii szkół podstawowych II miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły - Jagna Andrusiuk z kl. VII, Weronika Kuczyńska i Alan Urraso z kl. V (opiekunka p. Marzena Skiba).

W kategorii gimnazjum na podium znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. I miejsce zajęły uczennice z kl. IIa: Aleksandra Rytelewska, Patrycja Szczubełek i Julia Krajewska. Miejsce III przypadło uczennicom z kl. IIIa: Natalii Zdunek, Aleksandrze Kot i Julii Kwiatkowskiej (opiekunka p. Anna Dyl).

Gratulujemy uczniom i ich opiekunkom.