15 czerwca 2018 22:56

Zwycięskie zmagania z ortografią naszej uczennicy, 11.06.2018 r.

„Kochać Ojczyznę to miłować język, miłować język to nie kalać go błędami” - pod takim hasłem w Wyszkowie odbył się XVIII wojewódzki finał konkursu ortograficznego „Wyszkowskie Dyktando”. Patronat nad konkursem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Wyszkowskiego oraz burmistrz Wyszkowa.

O tytuł Mistrza Ortografii rywalizowało 56 uczniów klas II i III gimnazjum oraz klas siódmych szkoły podstawowej wyłonionych w eliminacjach gminnych.

„Dawno temu żył sobie rozrzutny książę Ambroży...” - tak rozpoczynało się tegoroczne dyktando. Znakomicie z tekstem dyktanda poradziła sobie uczennica naszej szkoły – Julia Kwiatkowska z kl. IIIa (opiekun: p. Marzena Dyl), która zajęła II miejsce.

Gratulujemy!