24 marca 2019 01:02

Gminny etap Konkursu Ortograficznego „Wyszkowskie Dyktando”, 20.03.2019 r.

„Kochać Ojczyznę, to miłować język,

Miłować język, to nie kalać go błędami.”

W środę 20 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się gminny etap Konkursu Ortograficznego „Wyszkowskie Dyktando”. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Z historii najnowszej albo nawet supernowej polskiego parlamentaryzmu”. Ocenie podlegała poprawność ortograficzna i interpunkcyjna napisanego tekstu.

W konkursie udział wzięło 11 uczniów z klas VII, VIII i III gimnazjum ze szkół w: Blochach (2 uczniów), Dalekiem (2 uczniów), Długosiodle (3 uczniów), Sieczychach (1 uczeń), Starym Bosewie (3 uczniów).

Komisja w składzie: Marzena Dyl – przewodnicząca, Marzena Długołęcka, Bożena Zasłona, Grażyna Elak, Zofia Borowska, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Magda Szymanik z kl. IIIb SP w Długosiodle

II miejsce - Zuzanna Kulesza z kl. III Zespołu Szkół w Starym Bosewie

III miejsce - Aleksandra Ponichtera  z kl. IIIb SP w Długosiodle

wyróżnienie - Zuzanna Jechna z kl. VIII SP w Blochach

Nagrodzone uczennice 4 kwietnia 2019r. będą reprezentowały naszą gminę w etapie wojewódzkim Konkursu Ortograficznego „Wyszkowskie Dyktando”.

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom. Życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu.