01 kwietnia 2019 18:14

Sukces naszej uczennicy w powiatowym konkursie kulinarnym, 27.03.2019 r.

Po raz piąty Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wyszkowie zorganizowała konkurs kulinarny skierowany do uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjalnych. Konkurs odbył się pod hasłem „Jemy zdrowo i kolorowo”. Jego celem było rozpowszechnienie wśród młodzieży i rodziców zasad prawidłowego odżywiania oraz uświadomienie roli żywienia w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym. Uczestnicy konkursu gotowali w dwuosobowych zespołach, najczęściej dziecko - rodzic/opiekun.

Po degustacji potraw i ocenie ich pod kątem walorów zdrowotnych, smakowych, estetycznych a także trudności wykonania oraz sposobu serwowania komisja wyłoniła zwycięzców.

W kategorii klas V i VI szkoły podstawowej II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Roksana Urraso z kl. Vc wraz z opiekunem. Przygotowali i zaserwowali Indyka między kokosami w warzywnym ogrodzie.

Zwyciężczyni otrzymała dyplom i wielofunkcyjny opiekacz.

Gratulujemy!