01 kwietnia 2019 19:19

Klasa III poznaje pracę Urzędu Pocztowego, 1.04.2019 r.

W dniu 1 kwietnia klasa III wybrała się na pocztę. Dzięki uprzejmości pani Naczelnik mogliśmy zobaczyć urząd „od środka”. Pani Naczelnik opowiedziała nam o bardzo ciekawej, ale zarazem odpowiedzialnej i trudnej pracy na poczcie. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o pracy wszystkich pracowników poczty. Panie obsługujące klientów przyjmują i wydają listy, przesyłki oraz paczki, sprzedają znaczki pocztowe, realizują też różne opłaty. W okienku można również kupić między innymi gazety i książki. Najbardziej znanym przez dzieci pracownikiem poczty jest listonosz. Do jego obowiązków należy segregowanie listów i przesyłek, które są przywożone na pocztę samochodem. Następnie listonosz rozwozi listy do odbiorców. Bardzo często listonosz doręcza także pieniądze. Uczniowie dowiedzieli się również, że przesyłać można różnorodne rzeczy - nawet porcelanę, szkło i zwierzęta. Ale mogą to być tylko ptaki: gołębie, kury oraz pszczoły. Oczywiście taka przesyłka musi być odpowiednio oznaczona. Przesyłki, listy czy paczki mogą być przewożone samochodami lub samolotami. Bardzo podobała nam się wycieczka na pocztę. Dzięki niej dowiedzieliśmy się wielu nieznanych szczegółów związanych z pracą w urzędzie pocztowym. Bardzo dziękujemy pani Naczelnik za umożliwienie nam poznania tajników interesującej, ale i bardzo odpowiedzialnej pracy osób tam zatrudnionych.

Magdalena Szczechura-Skibińska, Iwona Waniowska